Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Tesisatı Gaz Borusu Nasıl Döşenir?

Doğalgaz Tesisatı Gaz Borusu Nasıl Döşenir?

Doğalgaz tesisatında, gaz borusu döşenirken önce duvarların hangi noktalardan delineceği kararlaştırılır ve ölçüleri alınan borular kelepçe ile sabitlenir. Doğalgaz tesisatında gaz borusu döşenirken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle gaz borularının yangına karşı korunaklı olması gerekmektedir. Doğalgaz tesisatının boruları yanmayan nitelikte olmalıdır ve elektrik tesisatlarına en uygun uzaklık mesafe 15 cm’dir. Gelişim Doğalgaz, doğalgaz tesisatında kullanılacak boruların kullanıma uygun olup olmadığını uzmanlık gerektiren testleriyle tespit ederek, siz müşterilerimizin kullanımına sunmaktadır. Gaz borusu tesisatı da olmak üzere, bu testlerin hayatı güvence altına alan önemli doğalgaz tesisatı referansları olduğunun farkında olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Gaz borusu tesisatı yaparken, kullanılan boruların bu testlerden geçirilip geçirilmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

En önemli konulardan biri, duvar ve döşeme geçişlerinden borunun dışına geçirilen boru kılıfıdır. Doğalgaz tesisatında eş merkezli olması gereken gaz borusu ve koruyucu kılıf borusu gözden kaçırılmamalıdır. Gaz borusunun dış çapı, kılıf borusunun iç çapından en az 2 cm daha küçük olmalıdır ve gaz borusu tesisatında koruyucu kılıf boru, bina dış duvarının içine yerleştirilerek yağmur vb. suları sızdırmamalıdır. Döşeme geçişlerinde üstte 2 cm, duvarın dış ve iç tarafından yaklaşık 1 cm taşması gerek doğalgaz tesisat boruları; altta 1 cm taşmalıdır. Doğalgaz tesisatında boru kılıfı ya alçı ile sabitlenmeli ya da geçtiği yere çimento harcı dökülmelidir. Her durumda gaz borusu tesisatında sabitlenme yapılmalıdır. Boru kılıf malzemesi duvar geçişlerinde çelik veya sert plastik olarak seçilmeli, doğalgaz tesisatında döşeme kat geçişlerinde ise çelik kılıflar tercih edilmelidir.

Gelişim Doğalgaz olarak bizler, ilk günden bu yana her daim kalitemizden ödün vermeden işler yapmayı ilke edindik. Dinamik ve genç kadromuzla firmamız bu doğrultuda emin adımlar atmaktayız. Sizler de bizim doğalgaz tesisatı, gaz borusu tesisatı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç