Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Tesisatı ve Doğalgazlı Isıtma Sistemleri

Doğalgaz Tesisatı ve Doğalgazlı Isıtma Sistemleri

Doğalgaz tesisatı hem ev hem de iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan sistemleri oluşturur. Bunun başlıca nedeni ise doğalgazın hem düşük maliyetli olması hem de kullanım kolaylığı sağlamasıdır.

Doğalgaz tesisatı kurulumunda farklı ısıtma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Kombi ve merkezi sistem ısıtma cihazları arasında en popüler olanlarıdır. Bunun yanı sıra doğalgaz sobası ve radyant da sıklıkla kullanılan diğer seçeneklerdir. Doğalgaz kullanan ısıtıcılar arasında en yaygın kullanılanı kombindir. Günümüzde hemen hemen tüm evlerde kombi kullanılmaktadır. Geçmiş yıllarda farklı sistemlerle kullanılan merkezi ısıtma sistemleri ise günümüzde doğalgaz kullanımını esas alan bir sistemle yeniden popüler olma yolundadır.

Doğalgaz ile ısınma sağlanması açısından tesisat kurulumu büyük önem taşır.

Doğalgaz Tesisatı Kurulumu

Doğalgaz tesisatı genel olarak ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan sistemlerdir. Hem kurulduğu ortamın havasını ısıtırken hem de sıcak su ihtiyacını karşılar. Bu sebeple oldukça popüler sistemlerdir.

Doğalgaz genel olarak çok konforlu bir ısınma yöntemidir. Buna karşın tesisatın kurulmasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Tesisat kurulumunun mutlaka uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Tesisat kurulumu açısından projelendirme son derece önemlidir. Tesisat kurulumunun binanın projesine sadık biçimde yapılması gerekir. Tesisat kurulumunun ardından yetkili kuruluşların denetimini gerçekleştirdiğinden emin olmalısınız.

Doğalgaz sistemi, projeye aykırı ve hatalı biçimde kurulduğunda ciddi tehlikelere sebep olabilir. Bu sebeple tesisatın kurulumunda mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır.

Doğalgaz Projesi Çizdirmek

İlk defa olarak doğalgaz kullanacakların ya da tesisatın üzerinde tadilat yaptırmak isteyenlerin proje çizdirilmesi mecburidir. Bu tadilat; ocak hattında, kombide, sobada olabileceği gibi yalnızca bir hortumun sökülmesinde ya da doğalgaz borusunun güzergâhı konusunda olabilir. Tüm bu işlemler için doğalgaz projesinin çizdirilmesi gerekir.

Proje çizdirilmesi güvenlik açısından son derece önemlidir. Doğalgaz boru hattının, kombinin, ocağın ve benzerini kapsayan tüm sistemin mevzuatlara uygun olması gerekir. Mevzuatlara uygunluk taşımayan konutların doğalgaz sistemleri, yetkili kuruluşlarca kabul edilmemektedir. Bu sebeple ister ilk defa yaptırıyor olun, isterse tadilat yaptırıyor olun, güvenliği önceleyen bir doğalgaz projesi çizdirmeli ve işlemlerinizi bu projeye bağlı olarak gerçekleştirmelisiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç