Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Kombi Tesisatı Yapımında Firmanın Önemi

Kombi Tesisatı Yapımında Firmanın Önemi

Kombi tesisatı yapımı son derece hassas ve özenli olunması gereken bir süreçtir. Kombi tesisatı iki farklı aşamada ele alınabilir. Birincisi kombiye gelen boruların ve kombinin kurulumu iken, ikincisi ise kaloriferin kurulumudur. Bu iki süreçte evinizin ısınması açısından son derece önemlidir. Bu süreçlerin çizilen projelendirmeye uygun olarak yürütülmesi gerekir. Projelendirme çalışmaları güvenlik açısından önemlidir. Bu sebeple, tüm boruların olması gerektiği şekilde konumlandırılması gerekir.

Doğalgazın hatalı biçimde bağlanması sonucunda istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu sebeple doğru bir çalışmanın yapılması gerekir. Firma seçiminin önemi ise burada devreye girer. Kombi uygulamalarında deneyimli bir firma seçmeniz gerekir. Tesisatı kuran ekibin her birinin deneyimleri bulunması olası problemlerin daha kurulum aşamasında engellenmesi anlamına gelir. Bunun yanı sıra yetkili kurumlardan gereken onayların alınması konusunda firmanın yetenek ve beceri kapasitesi de son derece önemlidir. Doğru firma seçimi, işlerinizi çok daha sorunsuz ve hızlı biçimde çözecektir.

Kombi Tesisatının Kurulumu Neden Önemlidir?

Kombi tesisatının kurulumunda bazı kurallar ve uyulması gereken bir mevzuat vardır. Buna uygun olarak kurulmayan kombi tesisatları, yetkili enerji firması tarafından reddedilecektir. Bu durum size çok daha ağır maliyetlere sebep olabilir. Boruların yerlerinin tamamen değişmesi, kombinin yerinin değişmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Kombi kullanımı oldukça yaygın olmakla birlikte, uygunsuz kullanımının tehlike yaratabileceği bilinmelidir. Gaz kaçaklarının yaşanmaması ve olası patlamaların önüne geçmek adına kombilerin kurulumunun prosedürlere harfiyen uyması gerekir.

Kalorifer Tesisatı Sistemleri

Kaloriferler, kombiden gelen sıcak suyla birlikte çalışır ve ortamdaki havanın ısınmasını sağlar. Bu tesisatın kurulumu günümüzde bina yapılırken gerçekleştirilmektedir. Buna karşın yeni bir tesisat kurdurmak, eski tesisatınızı yenilemek istiyor olabilirsiniz. Kalorifer tesisatı sistemlerinin tıpkı kombi gibi uzmanlarda kurulması gerekir.

Kalorifer tesisatı kurulumunda üç farklı tipten söz edilebilir. Bunlar plastik tesisat, mobil sistem ve yerden ısıtmadır. Plastik tesisatlar sıva altı ve sıva üstü olarak kullanılabilir. Bu sistemde ısı kaybı asgari seviyededir. Mobil sistemde ise kombi ile radyatör arasında doğrudan bağlantı sağlanır. Yerden ısıtma sisteminde ise radyatöre gerek olmaksızın, borulara aktarım sağlanır ve ortam ısıtılır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç